#7 Představujeme členy aliance All4Cyber: IdStory

Do aliance All4Cyber vstoupila i společnost IdStory, která se může pochlubit více než 16letou zkušeností v oboru a globálním dosahem. Firma vyvíjí vlastní platformu pro Identity & Access Management – IdStory a specializuje se na automatizaci správy identit na koncových systémech z jednoho místa. O tom, co aktuálně hýbe světem kyberbezpečnosti, jaká řešení IdStory v této oblasti nabízí, nebo v čem vidí firma přínosy aliance, hovořil Aleš Roman, Sales Director IdStory.

Proč jste se stali členy aliance All4Cyber?

V alianci spojili své síly společnosti, které jsou experty na danou problematiku v rámci kyberbezpečnosti. Díky tomu můžeme sdílet své znalosti, dovednosti a zkušenosti s předními firmami v oblasti IT. Spolupráce nám poskytuje spolehlivé partnery pro komplexní řešení, která sami nezvládneme, a umožňuje nám nabídnout našim zákazníkům ucelená a profesionální řešení. Díky alianci můžeme efektivněji reagovat na potřeby zákazníků, šetřit jim čas a poskytovat špičkovou podporu.

Na jaká řešení kybernetické bezpečnosti se vaše firma specializuje?

IdStory je naše vlastní platforma automatizace správy identit na koncových systémech z jednoho místa. IdStory uchovává informace o všech důležitých událostech a změnách týkajících se životního cyklu identit. Jedná se o all-in-one platformu pro správu všech typů účtů ve firmě zajišťující plynulý a bezpečný provoz.

Které trendy podle vás hýbou a budou v nejbližší době hýbat světem kybernetické bezpečnosti?

Kybernetická bezpečnost se neustále vyvíjí v reakci na nové hrozby a technologické inovace. Jedním z klíčových trendů je posun od tradiční správy identit a přístupů (IdM) k nezbytným integrovaným a standardizovaným řešením. V minulosti bylo IdM vnímáno jako "nice to have", ale dnes, v informační ekonomice, kde informace mají obrovskou hodnotu, je IdM kritické.

Firmy se stále více otevírají a umožňují přihlašování různými identitami, jako jsou občanské identifikace, BankID nebo Facebook. Tato interoperabilita je umožněna díky otevřeným standardům, jako jsou OpenID Connect a SAML, které umožňují bezpečnou výměnu autentizačních a autorizačních informací mezi různými systémy

Koncepty "zero trust" a Identity and Access Management (IAM) se vzájemně doplňují a tvoří základ moderní kybernetické bezpečnosti. Princip "zero trust" vyžaduje neustálé ověřování všech uživatelů a operací. Integrace "zero trust" s IAM zajišťuje řízení a monitorování přístupů na základě aktuálních politik, což minimalizuje rizika neoprávněného přístupu.

V rámci evropského měřítka je nyní největším strašákem NIS2. V IdStory to však považujeme především za výzvu a při správném přístupu za možnost a příležitost kultivovat prostředí kybernetické bezpečnosti.

 

Děkujeme za rozhovor.