Aktuality

#11 Aktuálně k ZKB: Vláda schválila nový zákon o kybernetické bezpečnosti

Na zasedání vlády ve středu 17. července byl schválen nový zákon o kybernetické bezpečnosti. Zákon připravený Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) zavádí evropskou směrnici NIS2 do naší legislativy a poskytuje např. možnost prověřit a vyloučit dodavatele představující bezpečnostní riziko.

#10 Onboarding nového zaměstnance z hlediska kybernetické bezpečnosti

Onboarding nového zaměstnance je komplexní proces, který vyžaduje jasné administrativní a personální kroky. Vstup nového kolegy do firmy je důležitým momentem, který může významně ovlivnit jeho budoucí výkon a loajalitu k organizaci. Aleš Roman, Sales Director společnosti IdStory, která je členem aliance All4Cyber, zdůrazňuje, že „onboarding je mnohem víc než jen první den v práci. Jde o podporu nového zaměstnance v průběhu celé jeho adaptace na nové pracovní prostředí." Zásadní je také pečlivé zvážení aspektů IT a kybernetické bezpečnosti. Správně nastavený proces může významně snížit rizika spojená s neoprávněným přístupem k firemním datům a systémům.

#9 Odhalovat, reagovat, chránit: NDR jako jeden z pilířů kybernetické obrany

V digitálně propojeném světě se kyberprostor leckdy mění v zápasnickou arénu, v níž se jednotlivci i organizace stále potýkají s nejrůznějšími hrozbami. Ty sahají od rafinovaných cílených útoků až po rozsáhlé malwarové kampaně. Byť tvoří antiviry, firewally a systémy prevence průniků (IPS) už roky pilíře kybernetické obrany, současný vzestup komplexních útoků ukazuje na jejich nedostatečnost. „Právě tady se do popředí dostává systém NDR (Network Detection and Response), který posouvá možnosti obrany zase o level výš,“ vysvětluje Petr Němec, CEO společnosti Antesto. Antesto je členem aliance All4Cyber, která sdružuje přední poskytovatele řešení kybernetické bezpečnosti.

#8 Odhalení a eliminace skrytých hrozeb: klíčový význam vstupní analýzy kybernetické bezpečnosti

V dnešním digitálně propojeném světě se kybernetická bezpečnost stává prioritou nejen pro firemní IT oddělení, ale pro celé organizace. Počet a sofistikovanost kybernetických útoků neustále roste a i malé narušení bezpečnosti může mít často zničující finanční i reputační následky. Aliance All4Cyber, která sdružuje přední odborníky v oblasti kybernetické bezpečnosti, představuje hloubkovou vstupní analýzu kybernetické bezpečnosti. Jde o naprostý základ a první krok k posílení obrany proti neustále se vyvíjejícím kybernetickým hrozbám.

#7 Představujeme členy aliance All4Cyber: IdStory

Do aliance All4Cyber vstoupila i společnost IdStory, která se může pochlubit více než 16letou zkušeností v oboru a globálním dosahem. Firma vyvíjí vlastní platformu pro Identity & Access Management – IdStory a specializuje se na automatizaci správy identit na koncových systémech z jednoho místa. O tom, co aktuálně hýbe světem kyberbezpečnosti, jaká řešení IdStory v této oblasti nabízí, nebo v čem vidí firma přínosy aliance, hovořil Aleš Roman, Sales Director IdStory.

#6 Představujeme členy aliance All4Cyber: DATRON

Členem aliance All4Cyber je i společnost DATRON, která na trhu působí už více než 30 let. Specializuje se na vývoj aplikací, síťovou infrastrukturu a vzdělávání v oblasti ICT. Firma se zaměřuje na kompletní přípravu dodávky IT projektů od návrhu řešení přes předprodejní podporu až po realizaci. Pavlína Štočková, Sales Manager firmy, vysvětluje důvody vstupu společnosti DATRON do aliance, představuje nabídku řešení v oblasti kybernetické bezpečnosti a zaměřuje se na trendy v této oblasti.

#5 Představujeme členy aliance All4Cyber: TeskaLabs

Představujeme dalšího člena aliance All4Cyber. Tentokrát jsme položili několik otázek Vladimíře Teskové, spoluzakladatelce, spolumajitelce a COO společnosti TeskaLabs. Vladimíra Tesková se s námi podělila o svůj pohled na vývoj v oblasti kybernetické bezpečnosti i o důvody, proč se firma TeskaLabs připojila k misi aliance – nabízet společně prvotřídní řešení kybernetické bezpečnosti a přispívat ke zvyšování povědomí o této složité problematice.

#4 Představujeme členy aliance All4Cyber: DATASYS

Jedním ze zakládajících členů aliance All4Cyber je i společnost DATASYS. Radim Pracuch, obchodní ředitel firmy, otevřeně hovoří o důvodech vstupu do aliance, konkrétních řešeních, která DATASYS v oblasti ochrany před kybernetickými hrozbami nabízí, a trendech, které formují současnost i budoucnost kybernetické bezpečnosti.

#3 Představujeme členy aliance All4Cyber: CNS

Zakládajícím členem aliance All4Cyber je i společnost CNS. S více než 30letými zkušenostmi na trhu je CNS spolehlivým partnerem v oblasti IT služeb a kybernetické bezpečnosti. Zaměřuje se především na odvětví zdravotnictví, pro které poskytuje řešení pro zabezpečení citlivých dat pacientů a IT infrastruktury. Působí také ve státní správě, logistice a výrobě.

#2 Představujeme členy aliance All4Cyber: Antesto

Představujeme členy aliance All4Cyber. Jako jeden z prvních odpovídal na naše otázky Petr Němec, CEO společnosti Antesto. Dlouholetý zkušený manažer se s námi podělil o zkušenosti a trendy, které formují budoucnost IT služeb a kybernetické bezpečnosti, i o důvody, proč se Antesto připojilo k misi nezávislých profesionálů nabízet společně prvotřídní řešení v oblasti kybernetické bezpečnosti a zároveň zvyšovat povědomí o této složité problematice.

#1 Kybernetická bezpečnost je klíčem k odolnosti v digitálním světě, zdůrazňuje aliance All4Cyber

Ve světě neustále rostoucího počtu čím dál sofistikovanějších kybernetických útoků, přichází aliance All4Cyber, která sdružuje přední odborníky v oblasti kybernetické bezpečnosti, s expertním pohledem a komplexními řešeními pro posílení kybernetické bezpečnosti ve všech aspektech. Zakládajícími členy aliance jsou (v abecedním pořadí) Antesto, CNS, DATASYS, DATRON, IdStory a TeskaLabs.